Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos atstovė pasirašė Europos Tarybos konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos

Sukurta 2017.06.20 / Atnaujinta 2017.06.20 10:41
  Lietuvos atstovė pasirašė Europos Tarybos konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos

  Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos (ET) Laima Jurevičienė birželio 19 dieną pasirašė naujos redakcijos ET konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos.

  2017 metų sausio 30 d. Roterdame priimta pakeista konvencija išplės tarpvalstybinio bendradarbiavimo galimybes – susitarimas leis Europos Tarybos fondo „Eurimages“, remiančio kūrybinių kinematografinių ir audiovizualinių darbų bendrą gamybą ir platinimą, lėšas naudoti ne tik ET valstybių narių, bet ir kitų šalių kino filmų gamintojams ir platintojams.

  Konvencija taip pat pakeičiamos vykdomų projektų finansavimo sąlygos, kurios leis Lietuvos kino filmų gamintojams prisidėti prie didelio biudžeto bendros kino filmų gamybos projektų ir pasisemti vertingos profesinės patirties. Po patikslintos konvencijos pasirašymo ją turės ratifikuoti Lietuvos Respublikos Seimas.

  „Eurimages“ yra ET fondas, kuris finansuoja bendrų Europos filmų gamybą, platinimą ir demonstravimą ir nuo jo įkūrimo 1988 m. šis fondas parėmė 1834 europietiškų bendrų filmų gamybą 545 mln. eurų. Daugiau nei 10 Lietuvos filmų yra gavę „Eurimages“ finansavimą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Kimmo Räisänen nuotr..jpg

  Gegužės 16-17 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Tarybos (ET) Ministrų Komiteto sesijoje, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skirtas Europos Tarybą ištikusiai politinei krizei, kurią sukėlė Rusijos įvykdyta Krymo aneksija.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSCF4123.JPG

  Gegužės 7 dieną Valstybės pažinimo centre Vilniuje vyko diskusija „Mūsų teisės, mūsų laisvės mūsų Europa. Europos Taryba po 70 metų“, skirta Europos Tarybos 70-mečiui pažymėti. Renginio metu taip pat apdovanoti moksleivių rašinių konkurso laimėtojai.

  Ministerijos naujienos »

  Iki balandžio 15 dienos pateikę savo viziją apie ateities europiečius, Lietuvos moksleiviai gali laimėti kelionę į Strasbūrą (Prancūziją), kur dalyvautų Europos Tarybos 70-mečio minėjimo ceremonijoje.

  Ministerijos naujienos »
  Kubiliaus susitikimas su ambasadoriais (9 of 15).jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 16 dieną  Lietuvoje reziduojantiems Europos Tarybos valstybių narių ambasadoriams pristatė Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus postą.

  Naujienos »
  50908_005 1.jpg

  Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė įteikė Lietuvos Prezidentės pasirašytus ratifikacinius raštus dėl Europos Tarybos konvencijos dėl terorizmo prevencijos papildomo protokolo ir dėl pataisytos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 13 dieną Europos Tarybos būstinėje buvo surengtas iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos valstybių šimtmečių paminėjimas ir atidaryta fotografijų paroda „Baltijos kelias“.

  Naujienlaiškio prenumerata