Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje atidaryta Lietuvos šiuolaikinio meno paroda

Sukurta 2019.02.22 / Atnaujinta 2019.02.26 09:46
   Maskvoje atidaryta Lietuvos šiuolaikinio meno paroda
   Maskvoje atidaryta Lietuvos šiuolaikinio meno paroda
   Maskvoje atidaryta Lietuvos šiuolaikinio meno paroda

   Populiarioje nevalstybinėje Maskvos galerijoje „Triumf“ vasario 20 d. atidaryta Lietuvos šiuolaikinio meno paroda „Extention.LT: paraleliniai pasakojimai“. Parodą galerija rengė kartu su ambasada Maskvoje ir Lietuvos nacionaline dailės galerija. Joje pristatyta menininkų Vytauto Viržbicko, Adomo Danusevičiaus, Žilvino Kempino, Igno Krunglevičiaus, Mindaugo Lukošaičio, Deimanto Narkevičius, Andrej Polukord, Eglės Ridikaitės, Indrės Šerpytytės, Emilijos Škarnulytės, Julijono Urbono ir Lino Jusionio kūryba, kuri yra pripažinta daugelyje pasaulio valstybių. Pavyzdžiui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Žilvinas Kempinas jau daugiau nei dvidešimt metų gyvena ir kuria Niujorke.

   Ambasadorius Remigijus Motuzas, atidarydamas parodą, padėkojo ,,Triumf“ galerijai, kad savo 10-ąją jubiliejinę parodą paskyrė Lietuvai ir atkreipė dėmesį, jog dvylikos |Lietuvos menininkų labai savitą ir skirtingą kūrybą vienija istorija ir aktuali istorinės atminties tema. ,,Labai prasminga, kad įvairaus amžiaus mūsų menininkai tokia svarbia tema ieško dialogo su Rusijos visuomene“ – sakė R. Motuzas.

   Dieną prieš šios parodos atidarymą šiuolaikinio meno muziejuje “Garaž” Lietuvos meną viešoje paskaitoje pristatė Vilniaus Šiuolaikinio meno centro direktorius Kęstutis Kuizinas.

   Naujienlaiškio prenumerata