Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRIE ŠVENTOJO SOSTO IR MALTOS ORDINUI

Adresas: Via Giulia 66, 00186 Roma, ITALY

plačiau »

Tel. +39 0668192858
Faksas +39 0668809596
El. paštas

Ambasada paminėjo diplomatinių santykių su Šventuoju Sostu sukaktį

Sukurta 2016.11.08 / Atnaujinta 2016.11.08 11:32
   Ambasada paminėjo diplomatinių santykių su Šventuoju Sostu sukaktį
   Ambasada paminėjo diplomatinių santykių su Šventuoju Sostu sukaktį

   Lapkričio 7 d. Lietuvos Respublikos ambasada prie Šventojo Sosto surengė šventinį renginį skirtą Lietuvos ir Šventojo Sosto 95-erių metų diplomatinių santykių su Šventuoju Sostu užmezgimo ir 25-erių metų pilnai atkurtų diplomatinių santykių sukakčiai paminėti.

   Renginyje dalyvavo Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius ir Šventojo Sosto Sekretorius santykiams su valstybėmis arkivyskupas Paul Gallagher.

    

   Renginio metu pristatyta dvišalių santykių užmezgimo ir santykių pilno atkūrimo metinėms paminėti skirta fotografijos retrospektyva atspindinti diplomatinių santykių su Šventuoju Sostu istoriją.

    

   Renginio atidarymo metu Ministras dėkojo už Šventojo Sosto paramą Lietuvos demokratijos ir nepriklausomybės siekiams okupacijos laikotarpiu, kai prie Šventojo Sosto veikė Lietuvos ambasada – viena iš trijų tuo metu pasaulyje veikusių Lietuvos atstovybių. 

    

   Į renginį buvo pakviesti ir jame dalyvavo ambasadoriai akredituoti prie Šventojo Sosto ir diplomatinio korpuso atstovai, Vatikano valstybės sekretoriato aukšti pareigūnai ir darbuotojai, Popiežiškųjų universitetų rektoriai ir akademiniai atstovai, Vatikano radijo Lietuvių programos darbuotojai, spaudos ir lietuvių bendruomenės Romoje atstovai.

    

   Diplomatinių santykių atnaujinimo ambasadorių lygiu deklaracija pasirašyta 1991 m. rugsėjo 30 d.

   Naujienlaiškio prenumerata