Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA PRIE ŠVENTOJO SOSTO IR MALTOS ORDINUI

Adresas: Via Giulia 66, 00186 Roma, ITALY

plačiau »

Tel. +39 0668192858
Faksas +39 0668809596
El. paštas

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriumi kardinolu Pietro Parolin

Sukurta 2017.03.15 / Atnaujinta 2017.03.15 18:07

Kovo 15 d. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriumi kardinolu Pietro Parolin ir aptarė Lietuvos ir Šventojo Sosto dvišalio bendradarbiavimo, Europos Sąjungos ateities bei tarptautinių konfliktų klausimus.

Ministras pažymėjo, kad santykiai su Šventuoju Sostu yra ypatingi ir stiprūs, Lietuvai labai svarbi Šventojo Sosto suteikta parama okupacijos laikotarpiu bei dėmesys šių dienų problemoms, susijusioms su saugumo situacija mūsų regione.

„Mus vienija bendros vertybės ir požiūris į šių dienų iššūkius, kad tarptautinė bendruomenė turi vienyti savo pastangas užtikrinant žmogaus teises, sprendžiant migracijos, humanitarinių krizių bei taikaus konfliktų sureguliavimo klausimus“ – sakė Ministras.

Susitikimo dalyviai aptarė Rusijos agresijos Rytų Ukrainoje klausimą ir pažymėjo būtinybę pilnai įgyvendinti Minsko susitarimuose prisiimtus įsipareigojimus.

Vizito Vatikane metu ministras pristatė Popiežiui Pranciškui bendrą Lietuvos ir Vatikano pašto ženklą, skirtą Žemaičių (Medininkų) vyskupijos įkūrimo 600 metų jubiliejui pažymėti, taip pat susitiko su Šventojo Sosto Sekretoriumi santykiams su užsienio valstybėmis arkivyskupu Paul Richard Gallagher.

Kardinolas P.Parolin praeitais metais lankėsi Lietuvoje su oficialiu vizitu, pažymint Lietuvos ir Šventojo Sosto pilnai atkurtų diplomatinių santykių 25-ąsias metines. Šiemet minime Lietuvos Respublikos ir Šventojo Sosto santykių 95-ąsias metines. Popiežius Pijus XI  de jure pripažino Lietuvos valstybę 1922 m. lapkričio 10 d.

Naujienlaiškio prenumerata