Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
signal-2024-05-10-155542_002.jpeg

Gegužės 10 d. paskelbtas bendras Šiaurės ir Baltijos šalių (Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Islandijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos) užsienio reikalų ministerijų pareiškimas dėl Sakartvele svarstomo vadinamojo „užsienio agentų“ įstatymo, nesuderinamo su demokratinėmis nuostatomis ir vertybėmis.

Naujienos » Kalbos, pareiškimai »

Balandžio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, reaguodamas į Irano ataką prieš Izraelį, pažymėjo: „Lietuva griežtai smerkia Irano išpuolį prieš Izraelį. Raginame visas šalis laikytis didžiausio santūrumo ir skubiai deeskaluoti nestabilią situaciją“.

Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
st nt.jpg

Balandžio 11 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas, kalbėdamas trijų Baltijos valstybių – Estijos, Latvijos ir Lietuvos – vardu JT Saugumo Tarybos posėdyje dėl Ukrainos ir JT Generalinės Asamblėjos posėdyje griežtai pasmerkė pastaruoju metu suintensyvėjusias Rusijos karines atakas prieš Ukrainos civilius ir civilinę infrastruktūrą ir pareikalavo JT tyrimo dėl JT Saugumo Tarybos rezoliucijas pažeidžiančio ginklų tiekimo Rusijai.

Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba » Kalbos, pareiškimai »

2024 m. kovo 15–17 d. beprecedenčio pilietinių ir politinių teisių suvaržymo sąlygomis vykusi balsavimą dėl Rusijos prezidento imitavusi procedūra negali būti laikoma ir vadinama rinkimais, nes nebuvo nei sąžininga, nei laisva, neatitiko jokių visuotinai pripažintų demokratijos ir teisinės valstybės standartų.

Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »

Vasario 26 dieną prisimindami Pasipriešinimo Krymo autonominės respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, kartu su Ukraina ir jos žmonėmis garsiai visam pasauliui sakome: „Krymas – tai Ukraina!“.

Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
Pranešimai spaudai, vizualas į web. ir soc. tinklus .png

Pastaraisiais metais, po suklastotų 2020 m. Baltarusijos prezidento „rinkimų“ ir masinių protestų numalšinimo, Aliaksandro Lukašenkos režimas, siekdamas išlaikyti valdžią ir visišką šalies ir jos piliečių kontrolę, transformavosi į totalitarinę diktatūrą. Žmogaus teisių padėtis šalyje tapo kritinė: auga politinių kalinių skaičius, uždraustos opozicinės partijos, uždarytos visos nepriklausomos žiniasklaidos priemonės bei nevyriausybinės organizacijos, įvesta griežta cenzūra, tęsiasi represijos ir bauginimas siekiant atgrasyti nuo bet kokio dalyvavimo demokratiniuose procesuose ir mėginimo ginti savo teises bei laisves protestuose. Žmogaus teisių organizacijos nustatė tūkstančius kankinimo ir žiauraus jėgos struktūrų elgesio su Baltarusijos žmonėmis atvejų. Apie daugelio politinių kalinių likimą nėra jokios informacijos; neaišku, ar jie vis dar gyvi ir sveiki. Visa tai tapo įprasta Baltarusijos režimo praktika, siekiant palaužti bet kokį baltarusių bandymą protestuoti ar pasipriešinti. A. Lukašenkos režimas toliau naudoja agresyvią retoriką bei vykdo priešišką užsienio politiką savo kaimynų atžvilgiu – naudoja neteisėtus migrantus siekiant destabilizuoti padėtį Lietuvoje ir kitose ES šalyse, nepaiso tarptautinės branduolinės saugos standartų, kartu su Rusija vykdo karinę agresiją prieš Ukrainą ir t. t.

Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »

Šiandien, kaip ir kiekvieną dieną, esame kartu su Ukraina ir jos žmonėmis, didvyriškai besiginančiais nuo brutalios Rusijos karinės agresijos.

Situacija Ukrainoje » Kalbos, pareiškimai »
G. Landsbergis JT ST (1).jpeg

Vasario 23 dieną, Rusijos invazijos į Ukrainą antrųjų metinių išvakarėse, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke kreipėsi į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Čekijos vardu.

Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
2.2.jpeg

Vasario 23 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke (JAV) pasisakė Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos specialiojoje sesijoje dėl padėties laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
Dėl Atravo 2023 11 03.png

Užsienio reikalų ministerija įteikė notą Baltarusijos užsienio reikalų ministerijai, ragindama nedelsiant spręsti Baltarusijos AE aplinkosaugos, branduolinės ir radiacinės saugos klausimus, laikantis tarptautinių reikalavimų ir standartų.

Dvišaliai santykiai » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
2023-09-28-173219_002.jpeg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos politikos analizės centro (CEPA) forumo „Laimėti karą. Laimėti taiką“ diskusijoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai » Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
signal-2023-09-26-182757_002.jpeg

Rugsėjo 26 d. neeiliniame Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis griežtai pasmerkė Rusijos tebevykdomą agresiją prieš Ukrainą ir kritikavo Rusiją savo veiksmais paralyžiavusią ESBO veiklą. 

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
Ministro pasisakymas Summit of the Future.png

Šiandien, rugsėjo 21 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasisakė Viršūnių susitikimo dėl Ateities (Summit of the Future) ministrų diskusijoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
0809lt.png

Prieš trejus metus, 2020 metų rugpjūčio 9 dieną, Aleksandras Lukašenka pasiskelbė neteisėtų prezidento rinkimų laimėtoju Baltarusijoje, tuo pačiu paneigdamas demokratinius šalies visuomenės siekius. Minint trečiąsias Baltarusijos žmonių taikių protestų prieš suklastotus prezidento rinkimus metines, Baltijos šalių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame smerkia neteisėto režimo šalies viduje vykdomas masines represijas, bendrininkavimą Rusijos kare prieš Ukrainą, Baltarusijos suvereniteto pažeidimus bei regione vykstančią politinę destabilizaciją.

Ministerijos naujienos » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
Daugiau naujienų