Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus ES Užsienio reikalų taryboje

Sukurta 2023.03.17 / Atnaujinta 2023.03.17 16:25
    Ministras G. Landsbergis dalyvaus ES Užsienio reikalų taryboje

    Kovo 20 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, situaciją Tunise ir Irane bei Belgrado – Prištinos dialogą.

    ES užsienio reikalų ministrai aptars situaciją Ukrainoje, Rusijos atskaitomybę už padarytus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui, Juodosios jūros grūdų iniciatyvos pratęsimą ir bendradarbiavimo su trečiosiomis šalimis dėl Rusijos agresijos globalių pasekmių klausimus.  

    Ministrai taip pat aptars bendradarbiavimo su Tunisu perspektyvas, migracijos srautų iššūkius ir galimą pagalbą šiai šaliai.

    Bendroje ES užsienio reikalų ir gynybos ministrų sesijoje planuojama aptarti ES karinės paramos Ukrainai ir ES Strateginio kompaso įgyvendinimo klausimus. Ministrai aptars, kaip kuo skubiau ir efektyviau teikti amuniciją Ukrainai bei kaip ES Bendros saugumo ir gynybos iniciatyvos prisidėjo prie paramos teikimo Ukrainai besitęsiančios Rusijos agresijos kontekste.