Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras E. Meilūnas: kartu su EBPO galime atstatyti stipresnę Ukrainą

Sukurta 2023.02.23 / Atnaujinta 2023.02.23 16:38
   Viceministras E. Meilūnas: kartu su EBPO galime atstatyti stipresnę Ukrainą
   Viceministras E. Meilūnas: kartu su EBPO galime atstatyti stipresnę Ukrainą
   Viceministras E. Meilūnas: kartu su EBPO galime atstatyti stipresnę Ukrainą

   Vasario 23 dieną užsienio reikalų viceministro Egidijaus Meilūno vadovaujama 12 viceministrų delegacija dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės Europos Sąjungos komisijos (VESK) išvažiuojamajame posėdyje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) Paryžiuje.

   Svarbiausias klausimas darbotvarkėje – EBPO parama Ukrainai. Pasak E. Meilūno, EBPO turi  panaudoti visus turimus instrumentus ir padėti Ukrainai pasirengti narystei EBPO ir Europos Sąjungoje – tai Lietuva mato kaip nuoseklius ir vienas kitą papildančius procesus. Pagrindinės sritys, kuriose EBPO indėlis reikalingiausias – makroekonominis stabilumas, socialinis ir ekonominis vystymasis, valstybės institucijų stiprinimas bei kova su korupcija.

   Viceministras pabrėžė EBPO Biuro Ukrainoje vaidmens svarbą koordinuojant veiksmus su Ukrainos institucijomis ir užtikrinant paramos efektyvumą. Biuras įsteigtas Lietuvos ir Lenkijos iniciatyva ir jau artimiausiu metu pradės veiklą Kyjive.   

   Susitikimuose su EBPO Generalinio sekretoriaus pavaduotojais Ulrik Knudsen ir Kerri-Ann Jones bei kitų EBPO direktoratų vadovais buvo aptartos pasaulinės ekonomikos, energetikos, prekybos tendencijos bei jų įtaka Lietuvai.

   Viceministrai taip pat aptarė Lietuvos institucijų veiklos EBPO prioritetus, narystės naudą Lietuvai, bei potencialą stiprinti bendradarbiavimą su EBPO. „Faktai ir skaičiai įtikina, kad narystės EBPO nauda Lietuvai išties didelė – remdamiesi organizacijos rekomendacijomis, atlikome svarbius pokyčius valstybės valdomų įmonių, švietimo, socialinės apsaugos, aplinkos, viešųjų pirkimų srityse ir kitose srityse“, – teigė viceministras.

   Tai antrasis kartu su EBPO organizuotas VESK posėdis Paryžiuje. Šių metų posėdyje dalyvavo Aplinkos, Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos, Finansų, Kultūros, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Susisiekimo, Švietimo, mokslo ir sporto, Vidaus reikalų, Žemės ūkio ir Užsienio reikalų viceministrai.