Vizos

Sukurta 2014.05.13 / Atnaujinta 2020.10.05 16:19

 

DĖMESIO:   

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos visoje šalyje dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės laikotarpiu prašymus išduoti Šengeno vizą gali pateikti tik užsieniečiai, kuriems netaikomas draudimas atvykti į Lietuvos Respubliką.

Šengeno viza

Nacionalinė viza

 

Šengeno viza

Šengeno vizų rūšys:

  • oro uosto tranzitinė viza, suteikianti teisę užsieniečiams vykti per valstybių narių oro uostų tarptautinę tranzito zoną tarptautinio skrydžio sustojimo ar persėdimo tarp dviejų skrydžio etapų metu (neatvykstant į valstybę narę);
  • trumpalaikė viza. Užsienietis, turintis trumpalaikę vizą, gali atvykti ir būti valstybių narių teritorijoje iki 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį.

Trumpalaikė viza galioja šiose Šengeno erdvės valstybėse: Austrijoje, Belgijoje, Čekijoje, Danijoje, Estijoje, Graikijoje, Islandijoje, Ispanijoje, Italijoje, Latvijoje, Lichtenšteine, Lietuvoje, Liuksemburge, Lenkijoje, Maltoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Vengrijoje ir Vokietijoje.

Šengeno vizos gali būti vienkartinės, dvikartinės (tik trumpalaikės) ir daugkartinės.

 


 

Nacionalinė viza

  • Nacionalinė viza gali būti išduota užsieniečiui, atvykstančiam į Lietuvos Respubliką dirbti, studijuoti, užsiimti profesine veikla, taip pat kitais Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytais atvejais, kai užsieniečio atvykimo į Lietuvos Respubliką tikslas – ilgalaikis buvimas Lietuvos Respublikoje.
  • Nacionalinė viza išduodama ne trumpesniam kaip 91 dienos ir ne ilgesniam kaip 1 m. laikotarpiui. Užsieniečiui, kuriam buvo išduota 1 metus galiojanti daugkartinė nacionalinė viza, kita daugkartinė nacionalinė viza gali būti išduota, jeigu nuo turėtos daugkartinės  nacionalinės vizos ar turėtų daugkartinių nacionalinių vizų bendro galiojimo laikotarpio pabaigos yra praėję daugiau kaip 180 dienų. Bendras kelių daugkartinių nacionalinių vizų galiojimo laikotarpis skaičiuojamas nuo prieš tai išduotos daugkartinės nacionalinės vizos, jei nuo jos galiojimo laikotarpio pabaigos praėjo mažiau kaip 180 dienų, galiojimo laikotarpio pradžios.
  • Užsienietis, turintis nacionalinę vizą, Lietuvos Respublikoje gali būti visą nacionalinės vizos galiojimo laikotarpį.
  • Užsienietis, turintis galiojančią nacionalinę vizą, gali ne ilgiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį keliauti po kitų Šengeno erdvės valstybių teritorijas.

 


 

SVARBU  

Vizos turėjimas automatiškai nesuteikia teisės atvykti į Šengeno erdvės teritoriją. Vizos turėtojai prie Europos Sąjungos išorės sienos turės pateikti įrodymus, jog jie tenkina atvykimo sąlygas, kaip numatyta Šengeno sienų kodekso 6 straipsnyje.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha