Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
20211028 Misios 1.jpg

Lietuvos ir Lenkijos ambasadų prie Šventojo Sosto iniciatyva Romos Didžiojoje Švč. Marijos bazilikoje spalio 28 dieną buvo aukojamos Šventosios Mišios, skirtos paminėti Abiejų Tautų Respublikos Gegužės trečiosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines. Šv. Mišias aukojo bazilikos arkivyskupas kardinolas Stanisław Ryłko kartu su Vilniaus arkivyskupu metropolitu Gintaru Grušu, Krokuvos arkivyskupu metropolitu Mareku Jędraszewski, daugiau nei dvidešimt Lietuvos ir Lenkijos vyskupų ir kunigų.

Užsienio politika ir diplomatija »
37444_e7bba7e620aa3104c510c7f42545f830.jpg

Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto Petras Zapolskas rugsėjo 3 dieną dalyvavo Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės susitikime su Maltos ordino Didžiuoju kancleriu Albrechtu Freiherriu von Boeselageriu, kuriame aptarti dvišaliai santykiai bei ordino veikla Lietuvoje.

Užsienio politika ir diplomatija »
vm030921101708_00178.jpg

Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto Petras Zapolskas rugsėjo 3 dieną lydėjo Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę į susitikimą su Šventuoju Tėvu. Tai pirmasis Ministrės Pirmininkės ir Popiežiaus Pranciškaus susitikimas. Premjerė padėkojo Bažnyčios vadovui už nuolatinį dėmesį Lietuvai ir jos žmonėms.

Užsienio politika ir diplomatija »
20210624.jpeg

Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto ir Maltos ordinui Petras Zapolskas birželio 24 dieną dalyvavo Šv. Jonui Krikštytojui, Maltos ordino globėjui, skirtose šventose Mišiose Romos Šv. Alekso ir Bonifaco bažnyčioje ant Aventino kalvos.

Užsienio politika ir diplomatija »
20210609 SMOM foto.jpeg

Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto Petras Zapolskas birželio 9 dieną Romoje dalyvavo Europos Sąjungos šalių diplomatinių atstovybių vadovų susitikime su Maltos ordino Didžiuoju kancleriu Albrechtu Boeselageriu.

Užsienio politika ir diplomatija »
20210606 LT stendas +dip.korp..jpg

Romoje birželio 6 dieną Europos kelias nusidriekė į Švenčiausiojo Jėzaus Vardo (Il Gesù) bažnyčią. Lietuvos simboliu Europos Sąjungos šalių projekte Iter Europaeum tapusioje bažnyčioje sekmadienio popietę apsilankė Šventojo Sosto atstovai, ambasadoriai, diplomatinio korpuso ir bendruomenių nariai.

20210512.jpg

Gegužės 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vatikane susitiko su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriato sekretoriumi ryšiams su valstybėmis arkivyskupu Paulu Richardu Gallagheriu (Šventojo Sosto užsienio reikalų ministru). Pokalbio metu buvo išreikštas abipusis pasitenkinimas intensyviais ir vaisingais Lietuvos ir Šventojo Sosto santykiais.

Užsienio politika ir diplomatija »
Iter_Europaeum_Logo_Colore.jpg

Minint 50-ties metų Europos Sąjungos ir Šventojo Sosto diplomatinių santykių sukaktį, Europos dieną – gegužės 9-ąją – Romoje atidarytas Europos kelias Iter Europeum – pasivaikščiojimų po Romos bažnyčias takas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
NICU9104.jpg

Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto ir Maltos ordinui Petras Zapolskas vasario 24 dieną buvo apdovanotas Maltos ordino Didžiuoju Kryžiumi Pro Melito Melitensi. Apdovanojimas skirtas už nuopelnus, skatinant Lietuvos ir Maltos ordino dvišalių santykius ir bendradarbiavimo plėtrą.

Užsienio politika ir diplomatija »
Lietuvos Taryba 1917.jpg

„Šią mūsų tautos atgimimo ir laisvės dieną prisiminkime ir Lietuvos Nepriklausomybės šauklius kunigus. Net keturi iš dvidešimties Vasario 16-osios akto signatarų buvo katalikų kunigai: tai žmogaus dvasios ganytojai, tapę ir tautos dvasios vedliais, išgrindę kelią į Lietuvos valstybingumą“, – sakė Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto Petras Zapolskas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha